Blog České evaluační společnosti

Blog jako platforma pro sdílení: nabízíme inspiraci, poznatky z praxe i zamyšlení

Jedním našich cílů jako správní rady je otevřít komunitu ČES i profesionálům z příbuzných oborů. Např. analytikům, stratégům, konzultantům. A také veřejnosti a šířeji těm, kteří by s výsledky a závěry evaluací měli pracovat, tedy mimo jiné projektovým manažerům či decision-makerům. Toto je jeden ze způsobů, kterými chceme o evaluátorech a evaluacích dát vědět (českému) světu. A zároveň vytvořit prostor pro sdílení mezi uvnitř i napříč obory.

Proto jsme založili blog ČES - Evaluace v Česku.

Blog má i ambici vyplnit mezeru, jelikož sdílení analytické či evaluátorské praxe u nás není mnoho (čest budiž všem skvělým světlým výjimkám). Tento prostor budeme — snad i s pomocí vás, čtenářů — plnit novinkami ze světa evaluací, veřejných politik a aplikovaného společenskovědního výzkumu. Chceme přinášet zajímavé, inspirativní a někdy možná i provokativní články. A nabízet mix žánrů, témat a oblastí. Od poznámek z praxe, přes komentované odkazy na zajímavé čtení a osvětlení méně známých témat až po případové studie evaluační práce. Cokoli, co pro vás i nás bude prostě stát za to.

Tento prostor je i Váš. Dejte nám o sobě a vašich zkušenost vědět!

Rozhodně uvítáme další přispěvatele. V případě potřeby poskytneme i editorkou podporu. Ozvěte se nám na ces@czecheval.cz.

Čtěte dál a zůstaňme v kontaktu

O nových článcích a dění v ČES se můžete dovědět na Twitteru a Linkedinu. Budeme tam sdílet odkazy na nové články — stejně jako v newsletteru, ke kterému se můžete přihlásit v patičce našeho webu, nebo v členských FlashNews.

Pokud chcete dostávat nové články do schránky, vytvořte si na Medium účet a dejte našemu blogu follow (tlačítka v záhlaví)Jen se pak budete možná muset odhlásit z obecného Digestu Media, to bohužel nedokážeme zrušit.

Věříme, že tento sdílený prostor napomůže kultivaci evaluací v Česku. A doufáme, že pomůže k evaluacím přivést další experty, uživatele či koholi, komu nejsou veřejné politiky a veřejný prostor lhostejné.